Voor mannen die willen doorbreken wat hen is doorgegeven.

Geweld begint al ver voor het zichtbaar wordt. Het zit in ons lichaam, in ons familiesysteem, in patronen die al generaties lang onzichtbaar worden doorgegeven. Het is dus niet een individueel, maar een collectief probleem. Zolang we alleen naar daders en slachtoffers kijken, missen we de laag eronder: de trauma’s die in lichamen, families en systemen doorwerken. Systemisch werk maakt die laag zichtbaar, voelbaar en doorbreekbaar.
Op deze thema-avond zetten we systemisch werk in als methode, om niet alleen te zien wat mannen doen, maar ons te richten op wat het lichaam heeft opgeslagen van voorouderlijke pijn en overlevingsdrang.
We gaan aan de slag met:
– Systemische oefeningen en opstellingen – om zichtbaar te maken hoe geweld en zwijgen in jouw familiesysteem zijn overgedragen.
– Herkennen van je eigen overlevingsstrategieën – vechten, vluchten, bevriezen of pleasen. Wat doe jij wanneer je gekwetste mannelijkheid triggert?
– Schaduwonderzoek – wat heb je moeten verstoppen om als ‘echte man’ te overleven? Woede? Schaamte? Verdriet?
– Collectieve heling – want individuele doorbraken werken pas echt als ze bijdragen aan cultuurverandering in de groep, de familie, de samenleving.
Deze avond is voor jou als je:
– een man bent, gesocialiseerd als man, of op welke manier dan ook beïnvloed door mannelijkheidsnormen;
– gendergerelateerd geweld niet langer wilt bestrijden ‘als het al gebeurt’, maar bij de wortel wilt aanpakken;
– voelt dat praten alleen niet genoeg is – en dat je lichaam soms dingen doet die je verstand niet wil;
– klaar bent om uit de ‘man box’ te stappen, niet alleen voor jezelf, maar voor de generaties na jou.
Alleen door te helen wat ons is doorgegeven, kunnen we stoppen met zelf doorgeven wat schaadt.
In onze thema-avonden kan van alles in je worden aangeraakt maar ze zijn geen therapie. Als je behoefte hebt aan meer zorg of ondersteuning dan wij kunnen bieden dan kan je terecht bij je huisarts.

Voeg toe aan je kalender

Datum en tijd:

28 mei, 19:30 - 21:30

Locatie:

Zeeburgerdijk 139-1

Amsterdam

Organisator:

Emancipator